24-25 października 2019 r. Power Excel - jak controller może wykorzystać dodatkowe możliwości Excela?

Power Query, Power Pivot, Power BI

24 -25 października w Konstancinie spotkaliśmy się aby porozmawiać o tym jak controller może wykorzystać dodatkowe możliwości Excela oraz narzędzi z nim powiązanych. Omawialiśmy oraz ćwiczyliśmy pracę z Power Query, Power Pivot oraz Power BI.

Doszliśmy do wniosku, iż wykorzystanie takich dodatków jak Power Query i Power Pivot to bardzo dobre wsparcie dla controllerów, ciągle opierających swoją pracę w większości na Excelu. Wielu z nas pracuje na dużych bazach danych, jednocześnie nie dysponując dedykowanymi narzędziami analitycznymi i bazodanowymi. Wykorzystanie dodatków pozwala pracować w znanym środowisku excelowym, tym samym mając do dyspozycji narzędzia umożliwiające łatwe łączenie wielu źródeł danych, pracę na dużych plikach a to wszystko w krótszym czasie niż z wykorzystaniem „czystego” Excela.

W drugiej części spotkania pracowaliśmy z Power BI – darmowym (w wersji desktop) narzędziu służącym do analizy i wizualizacji danych. Tutaj podobnie jak w pierwszej części spotkania uczestnicy pozytywnie ocenili obsługę oraz możliwości narzędzia. Podkreślając przy tym, iż jest to dobre rozwiązanie jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy czy należy wdrażać BI w naszej firmie. Bezpłatna wersja desktop umożliwia zapoznanie się i oswojenie z narzędziami tego typu. Zgodziliśmy się, że dzięki takiemu treningowi bardziej świadomie będziemy podejmować decyzję, czy przesiadamy się na wersję płatną narzędzia, czy przekonała nas koncepcja BI ale jednak wolelibyśmy inne narzędzie czy rezygnujemy z wdrożenia. Podkreślono także że pomimo tego iż mamy do czynienia z narzędziami typy Self-service BI to konieczna jest współpraca z działami IT, szczególnie na etapie wdrożeniowym.

 

Pobierz raport ze spotkania w pdf i zobacz galerię zdjęć >> http://icvpolska.pl/news/relacja-ze-spotkania-grupy-roboczej-icv-warszawa/