Wydarzenia

Archive

Modern Value Management and Reporting

02.11.2017 – 03.11.2017 – Osada Karbówko*** Wellness and SPA, Elgiszewo

Jesienią 2017 praktycy controllingu rozmawiać będą o kluczowych aspektach zarządzania w organizacji z perspektywy wyzwań dla procesów controllingowych i tym samym wyzwań dla controllerów. Wymiana doświadczeń dotyczyć będzie tworzenia wartości dodanej dla organizacji w realiach biznesowych i zwiększania tej wartości.

  • Market ability
  • Economically relevant quality
  • Cash flows
  • Creation of value (efficiency model)
  • Networked risks
  • Development of Value over time
  • Controlling of modern value management

Prowadzenie:

Dr. Walter Schmidt, jeden z najwybitniejszych ekspertów controllingu w Europie, specjalizujący się nowoczesnych koncepcjach budżetowania, projektowaniu procesów controllingowych, controllingu strategicznym; wieloletni członek Zarządu ICV w Monachium, wykładowca na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie; autor i współautor wielu książek i opracowań z zakresu controllingu.

Uwaga: spotkanie prowadzone w j. angielskim. W razie potrzeby tłumaczenia prosimy o bezpośredni kontakt z nami: ICV Polska, icv{bei}controllingpartner.pl, tel. 508 310 321

Lean Management

08.06.2017 – 09.06.2017 – Hotel & Spa Polesie*** Białka

Zgłoś się na regionalne spotkanie ICV Kraków/Katowice! Zdobądź wiedzę i wymień doświadczenia!

Prowadzenie: Karol Sikora, Lider ICV Warszawa

Dowiedz się o innych spotkaniach wiosną 2017!

Beyond budgeting

29.09.2016 – 30.09.2016 – Brzoza

Prowadzenie

Zbigniew Jaszczuk, Quantum Management Foundation, Dyrektor Finansowy STRABAG, członek ICV

 

ICV w Polsce zaplanowało również szkolenia w innych regionach.

Sprawdź tematy i terminy.

Jak zbudować efektywny zespół controllingu? Jak być partnerem dla biznesu?

25.04.2016 – 26.04.2016 – Hanza Pałac Rulewo****

Zgłoś się na regionalne spotkanie ICV Toruń/Bydgoszcz! Zdobądź wiedzę i wymień doświadczenia!

 

Ramowa agenda spotkań ICV:

Dzień 1:

17.00 - 17.15 Kawa na powitanie

17.15 - 19.00 Warsztaty

20.00 - ...      Uroczysta kolacja i integracja

Dzień 2:

09.00 - 10.30 Warsztaty

10.30 - 11.00 Przerwa kawowa

11.00 - 12.30 Warsztaty

12.30 - 13.15 Obiad

13.15 - 15.00 Warsztaty

Na spotkaniach ICV mile widziane są dzieci uczestników, ich małżonkowie i partnerzy. Cenimy równowagę między życiem zawodowym a prywatnym :), więc staramy się zapewnić opiekę nad dziećmi w czasie wydarzeń ICV.

Weź też udział w pozostałych wiosennych spotkaniach ICV w Polsce! Sześć tematów w sześciu miastach! Pobierz terminarz.

Konferencja: Profesjonalna wizualizacja informacji zarządczej

15.12.2015 11:00 – 17:00 Uhr – Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW

  • Dowiesz się jak szybciej tworzyć i lepiej rozumieć raporty i prezentacje controllingu wg Międzynarodowych Standardów Komunikacji Biznesowej IBCS®
  • Odkryjesz, jakie pułapki czyhają na controllerów nieświadomych percepcji odbiorców
  • Poznasz efekty prac kilkudziesięciu controllerów nad wizualizacją danych w Regionach ICV
  • Dowiesz się, co polscy controllerzy sądzą o standardach wizualizacji
  • Posłuchasz, jak poradzić sobie z wdrożeniem profesjonalnej wizualizacji w praktyce
  • Zbudujesz relacje w środowisku controllingu
  • Zainspirujesz siebie do doskonalenia controllingu dla poprawy efektywności Twojej firmy
  • Przetestujesz paletę nowoczesnych narzędzi IT wspierających wizualizację

 To wszystko w zaledwie 6 godzin!

 

„Standaryzacja kolorów czy kształtów to wyzwanie, bo może się kojarzyć z usztywnianiem, ograniczaniem nieograniczonej palety barw, z  igraniem z gustami odbiorców. Trzeba zatem pamiętać, że standardy wizualizacji są pewną propozycją dla profesjonalistów controllingu i warto o nich wiedzieć, bo zmieniają myślenie o nowoczesnym ujęciu danych finansowych i biznesowych. To jak zasady savoir vivre – możesz je łamać, ale trzeba wiedzieć, jakie one są. Zapraszam na jesień w ICV Polska."

Edyta Szarska, Delegat Krajowy ICV

AGENDA KONFERENCJI

11:00-11:15

Uroczyste powitanie

 

11:15-12:00

Dr. Jürgen Faisst

IBCS® Standards - Faster creation and easier understanding of reports and presentations

  • Messages in reports and presentations
  • SUCCESS formula for IBCS® compliance
  • Benefits of notation standards in business communication

 

12:00-12:30

dr hab. inż. Przemysław Biecek

Dlaczego oni tego nie widzą? Czyli o pułapkach percepcji i wykresach, które nie przedstawiają tego co trzeba.

  • Przykłady wykresów z raportów i polskich mediów, które są nieczytelne, przekłamują dane lub mają obie te cechy
  • Jak działa nasza percepcja, czyli dlaczego nie jest ważne to, co narysowałem, ale ważne jest to, co ktoś odczyta
  • Praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak wybierać rodzaje wykresu i kolory tak, by właściwie przedstawić zależności w danych

 

12:30-13:15

Obiad

 

13:15-14:00

Jak prezesi i członkowie zarządów odbierają prezentacje danych przygotowane przez controllerów w Regionach ICV?

Panel dyskusyjny

 

14:00-14:45

Przykład biznesowy

 

14:45-15:15

Przerwa kawowa

 

15:15-15:45

Przykład biznesowy

 

16:00-16:45

Inspiracje wizualne – niespodzianka

 

16:45-17:00

Zakończenie konferencji

O PRELEGENTACH

Dr. Jürgen Faisst, IBCS®, HICHERT+FAISST

Misja Jürgena to umożliwić analitykom biznesowym z całego świata czerpanie korzyści z Międzynarodowych Standardów Komunikacji Biznesowej (International Business Communication Standards (IBCS)), które stanowią zestaw zasad zaprojektowanych przez twórcę IBCS, Rolfa Hichert. Jürgen pracuje z Rolfem Hichert od ponad 20 lat. Przed wstąpieniem do HICHERT+FAISST, Jürgen był Menedżerem Generalnym, COO and CEO w sektorze BI Software.

dr hab. inż. Przemysław Biecek, prof. Politechniki Warszawskiej

Pracuje jako badacz danych. Współpracując z lekarzami i biologami często dostrzega, jak dużą rolę w analizie danych odgrywa precyzyjna i treściwa prezentacja zależności pomiędzy liczbami. Jest autorem trzech podręczników, poświęconych: programowi R do analizy danych, modelowaniu statystycznemu w analizie danych oraz wizualizacji danych.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Profesjonalna wizualizacja danych w controllingu

19.10.2015 – 20.10.2015

Tej jesieni Regiony ICV pracują w kameralnych grupach roboczych praktyków controllingu nad wizualizowaniem informacji dla sprawnej komunikacji i poprawy jakości podejmowanych decyzji. Wspólna wymiana doświadczeń oraz ćwiczenia oparte m.in. na standardach profesjonalnej wizualizacji informacji wg IBCS® mają na celu poszerzenie wiedzy i zebranie opinii polskich controllerów na ten temat.

Warsztaty Regionów ICV są dwudniowe, ale zwykle trwają od popołudnia pierwszego dnia (czyli można dołączyć po pracy) do popołudnia drugiego dnia. Spotkania, poza wiedzą merytoryczną o postrzeganiu kolorów, kształtów, wykresów, o budowaniu opowieści z danych i jej odpowiedniego przekazu dla decydentów, umożliwią poznanie dwóch nowoczesnych narzędzi informatycznych wspierających wizualizacje danych (w każdym Regionie będą to inne narzędzia).

W wyniku naszych prac i dyskusji planujemy wydanie opinii praktyków polskiego controllingu na temat standardów wizualizacji w formie raportu ICV. Każdy uczestnik spotkań regionalnych może stać się współautorem wspomnianego opracowania, jeśli tylko wyrazi taką chęć (w trakcie bądź pod koniec spotkania).

AGENDA WARSZTATÓW

  •  Jaką opowieść niosą dane? - warsztaty MS Excel [2h]
  •  Standardy i psychologiczne aspekty wizualizacji - prezentacja i dyskusja [3h]
  • Czy wizualizacja zmienia opowieść controllingu? - warsztaty MS Excel [2h]
  • Jak nowoczesne narzędzia wizualizacji mogą pomóc controllerowi? - warsztaty z ekspertami [2h]

CENA (bez kosztów noclegu):

  • Członek ICV: 450 zł netto
  • Inny uczestnik: 1200 zł netto

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE ICV

TERMINY WSZYSTKICH SPOTKAŃ REGIONÓW ICV

MiastoData spotkania
Wrocław15-16.10.2015
Toruń / Bydgoszcz19-20.10.2015
Poznań / Szczecin26-27.10.2015
Warszawa29-30.10.2015
Trójmiasto5-6.11.2015
Lublin16-17.11.2015
Kraków / Katowice19-20.11.2015

Zwieńczeniem jesiennych, warsztatowych spotkań ICV będzie Konferencja 15 grudnia w Warszawie, której głównym zagadnieniem będą International Business Communication Standards (IBCS®) oraz omówienie wspomnianego raportu ICV.

ZOBACZ ZAPROSZENIE FILMOWE

W filmie na spotkania zapraszają:

  • Lider ICV Wrocław, Witold Kilijański, Partner Controlling Systems Sp. z o.o.
  • Lider ICV Toruń/Bydgoszcz, Andrzej Derkowski, Dyrektor Controllingu, Grupa NEUCA
  • Członek ICV ze Szczecina, Aleksander Socha, Business Controlling Coordinator CE, Ramirent S.A.
  • Członek Zarządu ICV Warszawa, Agnieszka Piech, CEO Media Express, Kontroler Finansowy ZPR S.A.
  • Lider ICV Trójmiasto, Robert Panufnik, Dyrektor Finansowy, Vistal Construction Sp. z o.o.
  • Lider ICV Lublin, Katarzyna Żuławska, Financial Analyst, Essentra Packaging