Wydarzenia

Raportowanie zarządcze - doświadczenia praktyczne i najczęstsze problemy

21.05.2020 – 22.05.2020 – Poznań

Z jakimi problemami i przeszkodami spotykamy się na co dzień w tym procesie? Dołącz do nas i weź udział w dyskusji praktyków. Ze spotkania wyjdziesz z głową pełną pomysłów i inspiracji w jaki sposób ulepszyć proces raportowania w Twojej organizacji. Szczegóły dostępne na: https://bit.ly/38raXm5

Archive

Corridor Planning

27.10.2016 – 28.10.2016 – Inea Park - gościnne spotkanie w sali konferencyjnej spółki HFC Systems, Wysogotowo

Prowadzenie

Marco Wolfrum, FutureValue Group, Partner, Risk Management Association, Member of the board

 

ICV w Polsce zaplanowało również szkolenia w innych regionach.

Sprawdź tematy i terminy.

Profesjonalna wizualizacja danych w controllingu

26.10.2015 – 27.10.2015

Tej jesieni Regiony ICV pracują w kameralnych grupach roboczych praktyków controllingu nad wizualizowaniem informacji dla sprawnej komunikacji i poprawy jakości podejmowanych decyzji. Wspólna wymiana doświadczeń oraz ćwiczenia oparte m.in. na standardach profesjonalnej wizualizacji informacji wg IBCS® mają na celu poszerzenie wiedzy i zebranie opinii polskich controllerów na ten temat.

Warsztaty Regionów ICV są dwudniowe, ale zwykle trwają od popołudnia pierwszego dnia (czyli można dołączyć po pracy) do popołudnia drugiego dnia. Spotkania, poza wiedzą merytoryczną o postrzeganiu kolorów, kształtów, wykresów, o budowaniu opowieści z danych i jej odpowiedniego przekazu dla decydentów, umożliwią poznanie dwóch nowoczesnych narzędzi informatycznych wspierających wizualizacje danych (w każdym Regionie będą to inne narzędzia).

W wyniku naszych prac i dyskusji planujemy wydanie opinii praktyków polskiego controllingu na temat standardów wizualizacji w formie raportu ICV. Każdy uczestnik spotkań regionalnych może stać się współautorem wspomnianego opracowania, jeśli tylko wyrazi taką chęć (w trakcie bądź pod koniec spotkania).

AGENDA WARSZTATÓW

  •  Jaką opowieść niosą dane? - warsztaty MS Excel [2h]
  •  Standardy i psychologiczne aspekty wizualizacji - prezentacja i dyskusja [3h]
  • Czy wizualizacja zmienia opowieść controllingu? - warsztaty MS Excel [2h]
  • Jak nowoczesne narzędzia wizualizacji mogą pomóc controllerowi? - warsztaty z ekspertami [2h]

CENA (bez kosztów noclegu):

  • Członek ICV: 450 zł netto
  • Inny uczestnik: 1200 zł netto

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE ICV

TERMINY WSZYSTKICH SPOTKAŃ REGIONÓW ICV

MiastoData spotkania
Wrocław15-16.10.2015
Toruń / Bydgoszcz19-20.10.2015
Poznań / Szczecin26-27.10.2015
Warszawa29-30.10.2015
Trójmiasto5-6.11.2015
Lublin16-17.11.2015
Kraków / Katowice19-20.11.2015

Zwieńczeniem jesiennych, warsztatowych spotkań ICV będzie Konferencja 15 grudnia w Warszawie, której głównym zagadnieniem będą International Business Communication Standards (IBCS®) oraz omówienie wspomnianego raportu ICV.

ZOBACZ ZAPROSZENIE FILMOWE

W filmie na spotkania zapraszają:

  • Lider ICV Wrocław, Witold Kilijański, Partner Controlling Systems Sp. z o.o.
  • Lider ICV Toruń/Bydgoszcz, Andrzej Derkowski, Dyrektor Controllingu, Grupa NEUCA
  • Członek ICV ze Szczecina, Aleksander Socha, Business Controlling Coordinator CE, Ramirent S.A.
  • Członek Zarządu ICV Warszawa, Agnieszka Piech, CEO Media Express, Kontroler Finansowy ZPR S.A.
  • Lider ICV Trójmiasto, Robert Panufnik, Dyrektor Finansowy, Vistal Construction Sp. z o.o.
  • Lider ICV Lublin, Katarzyna Żuławska, Financial Analyst, Essentra Packaging