2011: Informacja zarządcza wynikająca z dobrze opracowanego i wdrożonego Rachunku Kosztów

W dniach 17-18 lutego 2011 w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie Koła Praktyków Controllingu Poznań. Uczestniczyła w nim rekordowa liczba controllerów, księgowych, dyrektorów i osób pracujących w finansach z regionu. Po raz pierwszy spotkanie przyjęło formę Case Study na wzór naszego polsko-niemieckiego KPC Berlin-Poznań. Dzięki dobrej współpracy udało się namówić do poprowadzenia szkolenia połączonego z warsztatami jednego z najlepszych ekspertów w tej dziedzinie, kierownika działu controllingu Winkhaus Polska Beteiligungs mgr inż. Sławomira Pielocha. Tematem przewodnim naszego spotkania była „Informacja zarządcza wynikająca z dobrze opracowanego i wdrożonego Rachunku Kosztów”.

Uprzejmość członka zarządu Volkswagen Poznań Sp z o.o. – Szymona Trzebiatowskiego i ogromna praca, jaką włożyli w organizację spotkania Marian Kubiak, Małgosia Podskarbi i Mikołaj Demby z Volkswagen Poznań pozwoliły zorganizować nasze spotkanie w siedzibie tej nowoczesnej, samodzielnej fabryki samochodów użytkowych obecnej na polskim rynku już 15 lat.

Dzięki pomysłowi i pomocy Mariana Kubiaka w czasie przerwy w warsztatach mieliśmy okazję zwiedzić linię produkcyjną najmłodszego dziecka koncernu – Nowego Caddy.

Warsztaty (case study) okazały się niezwykle ciekawą formą odkrywającą zalety naszych uczestników. Podzieleni na grupy mieli okazje podejmować decyzje na podstawie krytycznej analizy danych otrzymanych od prowadzącego – Sławka Pielocha. Aktywność grup przeszła wszelkie oczekiwania. Jest to tylko potwierdzeniem, że w finansistach z naszego regionu drzemie niezwykła siła. Niestety ograniczony czas nie pozwolił pokazać wszystkiego. Wiele atutów naszych uczestników będziemy mogli odkryć dopiero na następnym spotkaniu. Nasze spotkanie skończyło się o godzinie 17.20 i gdyby to zależało ode mnie, pracowałbym z tą grupą nawet do 24.

Polecam wszystkim koleżankom i kolegom metodę case study. Nie na darmo jest ona stosowana w akademiach wojskowych, przez prawników czy też lekarzy. Następne, tym razem dwudniowe spotkanie z pewnością przyjmie taką formę.

Zapytacie czy to wszystko? Otóż nie!

W czwartkowy wieczór świętowaliśmy zwycięstwo Lecha Poznań i wymienialiśmy się wizytówkami na spotkaniu integracyjnym w Klubie Bee Jays na Starym Rynku w Poznaniu.