2012: Only one page for reporting

W dniach 11-12 października 2012 roku w miejscowości Sitaniec (k. Zamościa), w hotelu Artis Hotel&SPA odbyło się czternaste spotkanie członków i sympatyków Lubelskiego Koła Praktyków Controllingu.

Tematem przewodnim był „Only one page for reporting”.

„Czas to pieniądz” - wszyscy znamy to powiedzenie, ale w przypadku top managerów ma bardzo wymierne znaczenie, ich czas jest szczególnie cenny. Ich zadaniem jest w sposób szybki podejmować trafne decyzje wpływające na wzrost zysku firmy. Narzędziem, które ułatwia ten proces są raporty „one-page”, które informują o kluczowych wskaźnikach.

Głównym gościem i prelegentem XIV spotkania byłdr Herwig R. Friedag (Przewodniczący Komisji ds. Public Relations ICV na całą Europę). W trakcie wykładu dr Friedag zaprezentował swoją wiedzę dotyczącą efektywności raportowania oraz wskazał, w jaki sposób managerowie odbierają informacje generowane z controllingu. Podczas spotkania uczestnicy biorąc udział w Case Study mieli okazję samodzielnie zbudować jednostronicowy raport.

Prelegent:

Dr Herwig R. Friedag – doświadczony ekspert z zakresu zarządzania strategicznego i Balanced Scorecard członek Zarządu ICV na całą Europę, jeden z twórców koncepcji My Balanced Scorecard, autor licznych książek i publikacji z tego zakresu, Szef Komisji ds. PR w ICV. Właściciel firmy Friedag Consult w Berlinie. Współuczestniczył w zakładaniu Kół Praktyków Controllingu w Polsce.

Ważną częścią spotkania controllerów była wieczorna integracja z bogatym programem artystycznym.